Prostori v novem poslovnem objektu v Ljubljani so bili v tretji fazi, brez predelnih sten in napeljav. Za mednarodno podjetje smo zasnovali tloris pisarniških prostorov in tridimenzionalni model. Izdelali smo projekt osvetlitve in s sodelavci pripravili projekta strojnih in elektro inštalacij. Izbrali smo opremo in določili materiale in barve. Oglejte si tloris in 3d zasnovo projekta.
Predelne stene niso pravokotne druga na drugo, ampak so zasukane za 30 in 60 stopinj, kar vdihne interierju posebno dinamiko. S takšno razporeditvijo smo dosegli želeno število pisarniških enot, saj smo bli omejeni s številom oken. Hodnik se dinamično kot kača vije po objektu in združuje naravno osvetljene pisarne na obodu stavbe s skupnimi prostori v notranjosti.
Steklo prepušča svetlobo v notranjost objekta. Sejno sobo ločuje od hodnika steklena stena z drsnimi vrati. Da bi jo vizualno nekoliko ločili, smo jo polepili z nalepkami s travnatim motivom.
V kuhinji je vse potrebno za pripravo hitrega kosila, hkrati pa je namenjena tudi druženju zaposlenih. Drsna vrata jo povezujejo s sejno sobo; če jih ob posebnih priložnostih odpremo, lahko oba prostora združimo v večjega.
Izogibali smo se "klasičnim" pisarniškim materialom. Želeli smo, da se zaposleni počutijo kot doma. Izbrana pomična in vgradna oprema vdihne prostorom svežino. Barve smo izbirali v skladu z obliko prostorov, nizko etažno višino in slabo naravno osvetljenostjo.
Oljen hrastov tehno parket dopolnjuje svetlo pohištvo in stene ter dodatki v sončno rumeni in pomladno zeleni. Steklena vrata omogočajo prelivanje svetlobe in prostorov. Oprema operativnih pisarn je v svetlo sivem laminatu. Pisarniški stoli omogočajo kvalitetno sedenje.
Za direktorsko pisarno smo izbrali prestižno opremo v matiranem belem steklu. Ta prostor je opremljen nevtralno, brez barvnih sten in dekorativnih nalepk. Tudi material za sedeže je elegantnejši; pisarniški stol iz belega usnja dopolnjujejo fotelji, namenjeni sprejemu poslovnih partnerjev.
Pisana zelena keramika v toaletnih prostorih nadaljuje barvno zasnovo interierja. Nismo je predvideli do stropa, da se izognemo vtisu javnih sanitarij. Pri sami poziciji sanitarne keramike smo ostali pri prvotni zasnovi, saj so bile napeljave že narejene.
“Specifične zahteve po delitvi prostora ter neugodna postavitev oken so zahtevali precej fleksibilen pristop projektantov. Kljub začetnim pomislekom, da bo razgibana postavitev sten delovala konfuzno in neurejeno, smo sprejeli predlagano rešitev in po nekajmesečni uporabi z zadovoljstvom ugotavljamo, da takšna razporeditev omogoča optimalne pogoje za delo ter ustrezno komunikacijo med zaposlenimi. Izbira barv, čiste linije ter dekorativna grafika učinkujejo sveže, pohištvo preprostih oblik in svetlih barv pa pripomore k vtisu urejenosti. Z delitvijo prostora na večje število manjših pisarn bi lahko tvegali temačno in zaprto vzdušje, vendar steklene stene na ustreznih mestih ter uporaba steklenih vratnih kril zagotavljajo vtis zračnosti in odprtega prostora.”
Gregor