Hiša v okolici Ljubljane je ravno pravšnje velikosti za bivanje dveh ali treh družinskih članov. Pri opremljanju nas je vodila želja, da bi bil interier kar najbolj dovršen in barvno usklajen. V prvem delu projekta smo zasnovali dispozicijo opreme in razpeljali električne in vodovodne priključke. V nekaterih prostorih smo spustili strop in vanj skrili luči. Kjer je bilo potrebno, smo predvideli pregrade iz mavčnih plošč.
Osrednji prostor v hiši združuje kuhinjo, jedilnico in dnevno sobo. Odločili smo se za kombinacijo temnega lesa, nevtralnih barv večjih kosov pohištva in obarvanih sten. Za tla smo izbrali teakov parket, ki je hvaležna vrsta lesa za kombiniranje.
V kuhinji so omarice srebrne, kombinirane z belim pultom. Predali v zgornjem delu nimajo ročajev, za lažji prijem jih od delovne površine ločuje aluminijast profil. Namesto zaključne stranice smo na polotoku pult potegnili do tal. Stene smo obarvali v krvavo rdečo pralno barvo.
Da bi rdeče ne bilo preveč, smo prehod v jedilnico pobarvali v črtastem vzorcu. Izbrali smo leseno mizo in stole v temnem hrastu. Ker je poleg mize na steni radiator, smo ga zakrili z rdečo stekleno oblogo, v katero so zasajena posušena luknjičasta debla, ki so svojevrsten okras v prostoru.
Večno težavo z optimalno orientacijo zofe in televizije sem rešila s pregrado iz mavčnih plošč. V sredini sem jo poglobila in pridobila prostor za komponente hišnega kina. Stojalo smo izdelali iz enakega stekla, kot je obloga za radiator.
Drugo stran pregrade sem izkoristila za vitrino, ki je obrnjena v jedilnico. V vitrino smo vgradili notranjo luč, da skozi jedkano steklo preseva svetloba. Enako luč smo v element vgradili zgoraj, da smo dobili prijetno ambientalno svetlobo. Na zanimiv način so osvetljeni predmeti, ki stojijo na polici.
Zofa v sivo rjavi barvi se ujema s temno obarvanim hrastom tako v barvi, kot v teksturi blaga. Grobo tkane vzdolžne črte spominjajo na sledi letnic v furnirju. Prevleka je v celoti snemljiva, da bo kljubovala tudi nerodnostim kakšnega vnuka. Dnevni del smo dopolnili z mizicami iz rdečega stekla.
V predsobi smo si zamislili stenski panel z ogledalom, obešalniki in predali za copate. Vanj smo skrili luči, s katerimi smo osvetlili oranžno steno. Z izbiro steklenih vrat smo spustili nekaj svetlobe tudi v temnejši del predprostora. Čistost oblik smo popestrili z izbiro nenavadnega ogledala.
Po tleh so grafitno sive, skoraj črne ploščice pravokotne oblike, položene z zamikom. Stopnišča nismo želeli popolnoma zapreti, zato smo v steni pustili okno, ga osvetlili in vanj vdelali stekleno posodo za okrasne rastline. Rdeča usnjena kocka pred njim služi kot sedež ali odlagalna mizica.
Stopnišče, ki vodi v garažo in shrambo, smo v celoti obarvali v oranžno barvo. Enako smo obarvali pokrove vgradnih luči, ki osvetljujejo stopnice. V tem majhnem in ozkem prostoru smo posebno pozornost namenili razsvetljavi.
Zadnje stene nismo namenili sliki ali stenskim lučem, ampak smo vanjo usmerili snope vgradnih stropnih reflektorjev in ustvarili igro okroglih snopov svetlobe. Iz zapostavljenega ozkega stopnišča je nastal najzanimivejši prostor v hiši.
V spalnici smo nadaljevali barvno zgodbo dnevnih prostorov. Izdelali smo načrte za unikatno posteljo v temnem hrastu in za nočne omarice in komodo v bleščečem oranžnem laku, brez ročajev.
Stenska keramika za kopalnico je bila že kupljena, vendar smo jo razporedili precej drugače, kot je bilo predvideno. Ploščic nismo položili do stropa, ampak le tam, kjer so potrebne. Namesto pisanih vzorcev smo se odločili za enovite barvne ploskve. Stene brez keramike smo obarvali v zeleno in belo.
Tudi v kopalnici smo se poigrali s svetlobo. Centralna razsvetljava je v stropu, skrite luči levo in desno na ogledalu omogočajo pravilno osvetlitev obraza. Med tušem in kadjo smo naredili stopničko z majhnimi vgradnimi lučkami.
V hiši je tudi dodatno stranišče za goste. Tu smo po tleh uporabili kar enako keramiko kot v predsobi, spodnji del stene pa smo zaščitili s pralno barvo, ki smo jo zaključili z ozkim podolgovatim ogledalom na dveh stenah.
Delovna soba, ki je hkrati soba za oddih, ima izhod na zadnji del vrta. Tu smo se odločili za bolj umirjene kombinacije, ki pa so še vedno v duhu opreme celotne hiše. Pohištvo je v temnem hrastu in v svetlo sivi barvi, kombinirani z aluminijem.
Izdelala sem načrte za opremo; mizo, predalnike, knjižne police, zaprto omaro in klubsko mizico. Omaro z vrati sem si zamislila kot barvni negativ knjižnice in jo uokvirila v temen furnir. Malo drugače kot običajno so montirani tudi ročaji.
V garderobni sobi smo prostor izkoristili z velikimi vgradnimi omarami v belem steklu. Stranice omar smo zaprli s knaufom, da smo dobili enotne steklene površine.